wtorek, 22 grudnia 2015

Stroiki świateczne Boże Narodzenie 2015

Święta to nie tylko jedzenie. Takie stroiki świąteczne zrobiłyśmy z mamą w tym roku.
  
Co roku robimy z mamą same dekoracje świąteczne. Gotowe są bardzo drogie. Jak wracałam ze szkoły byłam nawet zajrzeć do kwiaciarni na ceny i najzwyklejsze stroiki w tym roku kosztują minimum 70 zł, nawet do 200 kilkudziesięciu złotych.
To bardzo dużo, a my uwielbiamy mieć pięknie przystrojony stół. Myślę że i wielu z was uwielbia ładnie udekorowany stół w czasie świąt więc dlaczego by nie zrobić takiego stroika samemu. Cena będzie zdecydowanie niższa. Do tego przyjemność że zrobiło się to samemu jest super.
Nam przez lata uzbierało się dużo różnych rzeczy. Zawsze wyjmujemy wszystko z mamą i kiedy robimy dekoracje decydujemy co na niej będzie. Koszt naszej dekoracji to teraz koszt gałązek choinki, które kosztują 10 zł i gąbka florystyczna 5 zł, oraz koszt świecy. Niestety mama nie pamięta już ceny bo kupiła ją na wyprzedaży po świętach w zeszłym roku. Wieniec kosztował 10 zł.
Jeśli będziecie chcieli kupić jakieś ozdoby to na bazarku za jabłuszka, kuleczki i inne tego typu ozdóbki zapłacicie po kilka zł.
 
 

 
 
 
Autor:
 
Agnieszka Ludwiczak - Suszczyńska
Liliana Suszczyńska